SKP Ocel Třinec
SK Olympik Mělník

22. kolo, Pá 09.03 20:00

SKP Ocel Třinec7
SK Olympik Mělník4

SKP Ocel Třinec

21. kolo, Pá 02.03 20:00

1.FC Nejzbach Vysoké M..4
SKP Ocel Třinec3

Helas Brno

20. kolo, Pá 23.02 20:00

SKP Ocel Třinec6
Helas Brno1

SKP Ocel Třinec

19. kolo, Pá 16.02 20:00

AC Gamaspol Jeseník5
SKP Ocel Třinec1

SKP Ocel Třinec

18. kolo, Pá 26.01 20:00

SK Slavia Praha9
SKP Ocel Třinec2

Gardenline Litoměřice

17. kolo, Pá 19.01 20:00

SKP Ocel Třinec1
Gardenline Litoměřice..9

SKP Ocel Třinec

16. kolo, Pá 12.01 20:00

AC Sparta Praha7
SKP Ocel Třinec1

FC Démoni Česká Lípa

15. kolo, Pá 05.01 20:00

SKP Ocel Třinec2
FC Démoni Česká Lípa..5

SKP Ocel Třinec

14. kolo, Pá 22.12 20:00

Interobal Plzeň4
SKP Ocel Třinec1

Svarog FC Teplice

13. kolo, Pá 15.12 20:00

SKP Ocel Třinec5
Svarog FC Teplice8

Sezóna byla náročná, ale jsem šťastný

Sezóna byla náročná, ale jsem šťastný

Je spoluzakladatelem klubu a po osmnácti letech s ním došel k historickému úspěchu, udržení nejvyšší soutěže a postupu do play off. V sezóně byly chvíle, kdy již byl skeptický a v záchranu nevěřil. Přesto se nakonec spolu s hráči mohl ze záchrany radovat a začít střádat plány pro nový ročník. Pro redakci se rozpovídal předseda klubu, Josef Cieslar starší.

Jak byste zhodnotil uplynulou sezonu? Měl jste strach o záchranu klubu v soutěži, nebo jste byl přesvědčen o lepším konci než v uplynulých letech?

Z počátku jsem tomu moc nadějí nedával. Po ukončení loňské sezony, kdy už jsme věděli o našem postupu jsme jen věděli, že nám zústane po hromadě tým. Vzhledem k tomu, že se u nás nic nezměnilo, jsem se bál toho, že to opět bude jen roční epizoda. Naštěstí se do toho vložil Pepa (sport.manažer J. Cieslar ml.) a velmi dobrým krokem bylo angažování trenéra Bucciola. Ten byl asi hlavní příčinou toho, že jsme se v nejvyšší soutěži zachránili. Je vidět, že je to odborník a své práci velice rozumí, kluci ho vzali, naslouchali mu a chtěli na sobě pracovat. 

Trenér se rozhodl změnit naši hru, naučit kluky novému systému. Určitě nám to prospělo. Prohráli jsme sice všech sedm přátelských zápasů, což pro mě bylo dost deprimující, ale hráli jsme pouze s prvoligovými týmy z Polska a se Slov-Maticem Bratislava. Šlo vidět, že naše výkony jdou nahoru. Nejlepším přátelským zápasem byl asi ten s Bielskem Biala (prohra 1:2), tam už ta hra měla velmi dobré parametry.

Podle mě nebyla úplně podařená fyzická příprava před sezonou, kterou kluci nebrali příliš poctivě a třeba takový Slavík na ní byl snad jednou.Brali to jako nějakou předehru a to nebylo dobře. Letos si přípravu organizuje trenér sám podle svých potřeb tak jak mu to bude vyhovovat. 

Vše je hlavně o přístupu hráčů a ten určitě není u všech hráčů takový, jaký bychom si představovali. Hodně pomohly příchody Blahuta se Slavíkem, kteří nám velmi pomohli a hlavně Slavík dokázal hodně bodovat, sice je to rebel, ale určitě hře pomohl. Nepovedla se tak pouze akvizice Kašického. Ten s námi bohužel nemohl trénovat od začátku přípravy a když naskočil, byla na něm herní pauza a nerozehranost velmi znát. 

Sezonu musím hodnotit pozitivně, zachránili jsme se což byl základ. Sportovní manažer sice chtěl skončit do sedmé příčky, i tak je ale naše konečné umístění úspěch. I ve městě je to takto vnímáno, vyhráli jsme ocenění Kolektiv roku na Královně Ocel. Vnímají to tak i diváci, kterých do haly chodilo teméř vždy hodně. Naše další ambice budou ale záležet na hráčích, máme úzký kádr, určitě budeme chtít posílit, ale uvidíme jak se nám to podaří. S každým hráčem budu během června mluvit, budu si chtít ujasnit očekávání i přístup všech hráčů do další sezony.

Nejlepší účast tréninků byla před TV zápasem, bylo by ale lepší, kdyby se jim chtělo trénovat i bez této motivace. Chceme ukázat republice,že i tady v našem kraji se může hrát dobrý futsal. Byl bych rád, kdyby se povedlo více kvalitativních zlepšení hráčů, jako tomu bylo u Filipa Przyczka,. Ten sice v úvodu sezony příliš nehrál, ukázal ale svým přístupem, že pokud se chce, a člověk má o futsal zájem, může v první lize podávat vynikající výkony a rozhodovat zápasy. Tak jako tomu bylo na konci ročníku.

Jak jste prožíval sezonu? Byly tam chvíle kdy jsme byli na 6-7 místě, byly chvíle kdy jsme byli již téměr druholigoví. Co se vám honilo v hlavě, když jsme měli tu historii jednosezónních epizod v první lize?

Před sezonou jsem počítal s tím, že se něco takového bude opakovat. Pak ale přišli kluci z Ostravy, přišel trenér a věřil jsem, že by tato sezona mohla být jiná. Na začátku se podařilo vyhrát s Litoměřicemi, uhrát bod na Spartě a vypadalo to výborně. Byla doba kdy jsme se pohybovali ve středu tabulky, pak ale přišla taková doba temna a my se propadli do spodních pater tabulky.

Na konci roku se podařily nějaké venkovní výhry a zase  jsme se dostali do boje o vyšší příčky. Poté ta křivka šla zase strmě dolů a měl jsem hodně smíšené pocity, futsal ale dělám už dvacet let a něco vydržím. Poté ale přišel domácí zápas s Českou Lípou a přišlo rozhodování, co dále s klubem. K tomu zápasu jsme přistoupili buď laxně, nebo nervózně, nevím, ale zápas mě naštval. Nic jsem ale klukům nechtěl vyčítat, kapitán Mendrok ale řekl, že se v Plzni vyhraje a ligu zachráníme. Tak jsem se trochu divil jestli není v podnapilém stavu :-) Ale k mému překvapení se to povedlo a nakonec jsme se dostali až do play off.

Každopádně, během sezony jsem měl smíšené pocity, ale jsem nesmírně rád, že se nám podařilo ligu udržet. Chci aby tady v Třinci byl futsal alespoň dvacet let (chybí dva roky) a pak uvidíme. Futsal je krásný sport, jsem rád, že jej u nás hrají mladí hráči a máme před sebou snad světlou budoucnost. Další plus  je, že často je tady plná hala a právě tyhle dvě věci jsou pro mě takovým hnacím motorem. Každopádně za sebe už musím shánět náhradu, protože nevím jak ještě dlouho u toho zůstanu. Té práce a hlavně papírování je na mě hrozně moc a určitě by se mi hodila pomoc. Jednou přijde den, kdy řeknu dost a s futsalem skončím, nechci ale, aby ten den byl i konečnou pro třinecký futsal. 

Co očekávat od příští sezony? Přeci jen máme úzký kádr, přístup všech není takový, jaký by měl být. Může se se současným kádrem hrát do šestého místa?

Jak jsem již říkal, vše si nejprve musím projít s hráči. Zjistit, kdo další sezonu bude, kdo jak bude mít velkou chuť do futsalu, kdo skončí. Podle toho se potom budeme muset zařídit, tým bude potřeba posílit o tři čtyři hráče, tak, aby nás na trénincích byl vždy dostatek. Na konci sezony se nám snad nestalo, že bychom měli na tréninku alespoň osm hráčů do pole, což zbytečně stěžuje trenérovi práci a přípravu týmu na zápasy.

Podle toho tak i vypadalo play off. Takhle to příští rok nemůže fungovat, s tímhle by nemělo smysl pracovat. Pokud tým nestabilizujeme, museli bychom jej celý překopat, mladé hráče ale na ligu nemáme, stejně tak máme hodně daleko do profesionálního týmu. Musíme tomu dát nějakou tvář, zlepšit zázemí i podmínky pro kluky, abychom v lize nedělali v dalších letech ostudu. 

Jsem přesvědčen, že pokud se nám podaří připravit na novou sezonu dle přání trenéra, budeme mít šanci se umístit na lepších příčkách než letos. Skončit tedy sedmý, osmý není pro nás dobré, jak ukázalo letošní play off. Chtěli bychom skončit alespoň do šesté příčky a mít co největší šance k postupu dál. 

Co čekat příští rok od nováčků? Mělník má vynikající mládež a ligu asi bude hrát s odchovancemi. Jeseník má kádr pohromadě již několik let. Můžou být těžšími soupeři než letos Hodonín s Hradcem Králové? Může některý z týmů vyskočit stejně jako letos Litoměřice?

Oba nováčci mají velkou kvalitu. Jeseník zná naší hru, stejně tak jako my jejich. Určitě bude chtít posílit hráči z Ostravy, můžou si přivést nového trenéra a jít hodně nahoru. U Mělníku nevím, naposledy padali z ligy s námi, uvidíme co si připraví pro další sezonu. Možná doplní kádr cestou Litoměřic, možná ne, přeci jen, možnosti okolo Prahy jsou úplně jiné než tady u nás.

My se ale musíme dívat na sebe a dostat naší výkonost na takovou úroveň, abychom se nemuseli dívat na boje o záchranu, ale abychom se dívali na přední příčky s menším rozestupem než letos. Pokud by se ale toto nepodařilo a třeba bychom sestoupili, byl by to pro nás obrovský problém a celý klub by se musel rozmýšlet nad tím, jak fungovat. Vše je ale možné, liga se neskutečně vyrovnala a sestup s 21 body jako se letos přihodil Hodonínu nemá obdoby. 

Co říkáte na finálovou sérii? Očekáváte tam 3:0 na zápasy pro Chrudim jako většina futsalové veřejnosti?

Určitě ano, Chrudim je prostě jinde. Může se sice stát nějaké překvapení, ale neočekávám jej. Chrudim je prostě profi tým se vším všudy, nemá kontroverze a soustředí se pouze na hru. Nečekám, že Slávii přejede tak jako nás, ale byl bych velmi překvapen, kdyby nezískala titul. Uvidíme již v pátek na ČT SPORT. (rozhovor vznikal ještě před startem finálové série)

Děkuji za rozhovor.

Diskuze

Disqus

Nejbližší narozeniny

26.05.2018 Martin Sikora (24)
26.05.2018 Ondřej Kisza (17)
03.06.2018 Lukáš Baron (26)
04.06.2018 Bogdan Kreželok (19)
10.06.2018 Filip Lukosz (18)
Třinecké Železárny Moravia Steel Likop Cash Point Trafinoil Select

Počet návštěv: 24116
Posledních 30 dnů: 376 | Posledních 7 dnů: 56 | Poslední den: 8

© 2018 SKP Ocel Třinec | Všechna práva vyhrazena | skpoceltrinec@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne