SKP Ocel Třinec
SKP Ocel Třinec

21. kolo, Pá 06.03 20:30

FERRAM Opava4
SKP Ocel Třinec4

Žabinští Vlci Brno

20. kolo, Pá 28.02 20:00

SKP Ocel Třinec6
Žabinští Vlci Brno1

SKP Ocel Třinec

19. kolo, Pá 21.02 20:30

FC Tango Hodonín B11
SKP Ocel Třinec2

ASM Dolní Loučky

18. kolo, Pá 07.02 20:00

SKP Ocel Třinec6
ASM Dolní Loučky3

SKP Ocel Třinec

17. kolo, Ne 02.02 20:00

VŠSK Zlín7
SKP Ocel Třinec6

AC Gamaspol Jeseník

16. kolo, Pá 24.01 20:00

SKP Ocel Třinec1
AC Gamaspol Jeseník6

SKP Ocel Třinec

15. kolo, Ne 19.01 19:00

SKUP Olomouc5
SKP Ocel Třinec3

SK Amor Kloboučky Vyškov

14. kolo, Pá 10.01 20:00

SKP Ocel Třinec3
SK Amor Kloboučky Vyšk..5

SKP Ocel Třinec

13. kolo, Pá 20.12 20:00

VŠB-TU Ostrava10
SKP Ocel Třinec1

Baracuda Jakubčovice

12. kolo, Pá 13.12 20:00

SKP Ocel Třinec7
Baracuda Jakubčovice5

Náš klub již na futsalové mapě neuvidíte

Náš klub již na futsalové mapě neuvidíte

O této situaci kluby na Moravě spekulovaly již během jarní části sezony a bohužel, teď ji můžeme oficiálně potvrdit. Na futsalové mapě končí po 21 letech nejúspěšnější Severomoravský klub, SKP Ocel Třinec.

Na úplný úvod tímto chceme za náš klub SKP Ocel Třinec poděkovat všem za Vaši projevenou důvěru a neuvěřitelnou podporu.

Bohužel k dnešnímu dni můžeme oficiálně potvrdit, že na futsalové mapě končí po 21 letech jeden z nejúspěšnějších severomoravských klubů SKP Ocel Třinec

Rádi bychom tímto připomenuli a shrnuli celou historii klubu, která měla jak své tvrdé pády, tak své krásné vzestupy, a kterému mnozí vděčíme za zkušenosti, které jsem působením v klubu získali.

Futsalový klub byl založen v roce 1999 jako SKP Betas, který se skládal především z policistů. Hrál místní turnaje, které již od počátku vyhrával, a i přes několikaletou účast v nižších soutěžích v Ostravě si postupem času vybojoval právo na účasti v divizi F, kde pokračoval opět ve výborných výkonech, které vyústili v sezóně 2003/2004 skvělým třetím místem hned za týmy Medvědi Malé Hoštice a Mikeska Ostrava B.

Už o sezónu později se náš tým radoval z postupu bez jediné porážky a se skóre 171:52 dokázal postoupit do druhé ligy. V té jsme se ovšem ani neukázali, neboť jsme využili situace Megasu Freštát a získali licenci na soutěž nejvyšší, kde jsme bohužel neuspěli a opět se odporoučeli se ziskem 13 bodů do druhé ligy Východ.

Ve druhé nejvyšší soutěži jsme získávali zkušenosti po celé čtyři sezóny, skončili jsme na sedmé, poté na třetí a následně na druhé příčce. Sezóna 2009/2010 byla zlomová a my dokázali soutěž vyhrát, zvládli jsme i následné play-off s Agromeli Brno a Hradcem Králové a po druhé v historii klubu jsme si zahráli s nejlepšími celky v zemi. Tento postup byl bohužel krátkou epizodní záležitostí, neboť se klub se ziskem 13 bodů poroučel o soutěž níže.

V této soutěži jsme tentokrát sehráli tři sezóny a kde jsme vybojovali stupně vítězů a následně po stříbrné a bronzové medaili jsme si vysloužili postup mezi elitní kluby, ve které jsme se opět udrželi jen pouhý rok. Po zisku 17 bodů jsme s Hradcem Králové (18), Kladnem (18) a Slávií hráli o záchranu do posledního kola, v němž se nám výsledky, které překvapily jak nás, tak celou futsalovou veřejnost staly osudné a odsoudily nás k sestupu do nižší soutěže.

V následujícím roce jsme hráli duel s Jeseníkem, o jehož vítězství se rozhodlo až dvě kola před koncem. Jeseník skončil na první příčce, nicméně nemohl využít možnost postupu kvůli nevyhovující hale a tím se nám po jediném roce otevřela cesta do nejvyšší soutěže. Díky velkorysé finanční podpoře našich sponzorů jsme získali cenné posily a přípravu pod vedením Andrea Buccioliho, který dokázal z týmu dostat maximum a poprvé v historii klubu jsme se udrželi, a navíc se probojovali i do play off. Ovšem i přes vyřazení několikanásobným mistrem z Chrudimi, v týmu panovala spokojenost, neboť se jednalo o největší úspěch našeho klubu.

Bohužel v další sezóně přišlo už jen kruté vystřízlivění, 10 získaných bodů byl nejnižší bodový zisk v naší historii týmu a další pád do druhé ligy byl již tentokrát zlomový, neboť následné 6. a 9. místo v soutěži bylo zdaleka za očekáváním vedení klubu, což začalo vést k dlouhým úvahám, jak bude tým pokračovat.

I přes veškerou snahu se vedení klubu na svém zasedání rozhodlo, že ke dni 30. 6. 2020 bude činnost klubu SKP Ocel Třinec z.s. ukončena. Náš klub pro tuto chvíli zavírá dveře a opouští futsalovou scénu.

Jen pro upřesnění, důvodů pro rozhodnutí bylo hned několik, ale ten nejpodstatnější byl pouze jeden. Hlavním důvodem byl současný stav hráčského kádru, neboť klub opustilo hned několik zkušených hráčů, tím tým ztratil především srdcaře, kteří táhli tým kupředu. O zbylé hráče projevily zájem druholigové kluby, proto věříme, že je ve futsalových statistikách ještě uvidíme.

Chceme tímto poděkovat všem hráčům, realizačnímu týmu a vedení, kteří udělali maximum pro záchranu klubu. Zvláště chceme poděkovat Třineckým Železárnám, Moravii Steel a Likopu, jejichž finanční podpora a zázemí nám významně pomohla dosáhnout historického úspěchu našeho klubu. Dále FK Fotbalu Třinec, který nám pomáhal s doplněním hráčského kádru a dalším partnerům, kteří se podíleli na chodu našeho klubu. Všem přejeme mnoho štěstí do jejich sportovních i soukromých život

 

Diskuze

Disqus
Moravia Steel Třinecké Železárny Select

Počet návštěv: 35428
Posledních 30 dnů: 875 | Posledních 7 dnů: 111 | Poslední den: 11

© 2020 SKP Ocel Třinec | Všechna práva vyhrazena | skpoceltrinec@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne